DAN  ZA  SPREMEMBE

ZAČUTIMO DOBRO

ZAČUTIMO PROSTOVOLJSTVO – ZAČUTIMO  NARAVO

V  PETEK, 7.4.2023, smo  skupina  Veveričke   iz   Vrtca  Mavrica  Izola , Enota  Školjka   obiskali  Vrtnarijo  Agraria   Izola. Odločili  smo  se, da  jim  pomagamo, pri  različnih  opravilih. Za  en  dan  smo  z  otroki  postali  PROSTOVOLJCI  ( VEVERIČKE  POMAGAJO – starost  otrok  4-6 let ). Pričakala  nas  je  svetovalka Vrtnarije  Agrarie   gospa  Slavica  in  vodja  poslovalnice  gospod  Ivo. Gospa  Slavica  nam  je  razkazala  trgovino  in  zunanji  del  vrtnarije.   Najprej  smo  trgali  odvečni  plevel, sledilo  je  zalivanje  sadike  dreves. Med  tem  so  nekateri  otroci  mimoidočim  pomagali  pri  vožnji  nakupovalnega   vozička  do  avtomobila. V  zaključnem  delu  so  otroci  sadili  sadike  jagod  v  lončke  in  odnesli  s  seboj  v  vrtec.

Zahvaljujemo  se :  našim  malim  prostovoljcem  z  velikim  srcem  ( skupina  VEVERIČKE ), Vrtnariji   Agraria  Koper gospe  Patriciji ,  Vrtnariji  Agraria  Izola, gospodu  Ivu  in  gospe  Slavici, naši  sodelavki  Heleni  za  pomoč  pri  vrtnarjenju  in  Vrtcu  Mavrica  Izola.

ZAPISALI  : Nika  in  Melita