OBISK POŠTE IN PISMA BOŽIČKU

V mesecu novembru smo z otroki iz skupine Pikapolonice obiskali pošto v Izoli, kjer so nam uslužbenci pokazali kako izgleda poštno delo v ozadju. Otroci so se preizkusili tudi pri prodaji znamk  in si ogledali vozilo Paxter, s katerim poštarji raznašajo pošto po mestu. Na vrtčevskem igrišču nas je naslednji dan obiskal poštar in nam prinesel paket. Otrokom je pokazal poštarsko delovno obleko in poštarsko torbo, ter reklame in pisma, ki jih je imel v torbi.

V mesecu decembru so otroci iz skupine Pikapolonic sami izdelali ovojnice, vsak svojo znamko ter odtisnili svoj lasten žig na ovojnico. V ovojnice smo nato pospravili pisma, ki so jih otroci napisali Božičku, ter jih skupaj z vzgojiteljicami odnesli na pošto. Božiček je otrokom, v zahvalo za poslana pisma, podaril virtualni ogled pravljice Zajčkova hišica ter jim poslal simbolično darilo.

Avtorica: Mojca Iskra