TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK 2015

Tudi letos smo v našem vrtcu praznovali tradicionalni slovenski zajtrk. Otroci in strokovne delavke 1.paviljona smo v ta namen skozi ves teden izvajali igre in dejavnosti na temo ‘Čebele in med’. Skozi slike in zgodbe so otroci spoznavali vlogo in pomen čebel za naravo in nas ljudi. Z zgodbami, slikami in animiranimi filmi smo otrokom približali svet čebel.

Sodelovali so tudi starši. Svojemu otroku so priskrbeli majico na katero smo z otroki risali rumene in črne črte – in tako smo postali čebele! Izdelali smo tudi tipalke ter se prelevili v pravi čebelji roj… otroci so bili nad dejavnostjo izredno navdušeni.

V ta namen nas je v petek 20.11.2015 po zajtrku (tradicionalno slovenskem seveda 🙂  ) obiskal čebelar. Odplesali smo mu ples ‘Čebelice Maje’. Predstavil nam je življenje čebel, njihov dom in kako se prehranjujejo. Našega srečanja se je udeležil tudi izolski župan g.Igor Kolenc.

IMG_0121 IMG_0126 IMG_0131 IMG_0142