Skupina Kuža in tradicionalni pohod okoli Izole

Danes nam je bilo vreme naklonjeno in v prijetnem jesenskem soncu smo se odpravili na tradicionalni pohod okoli Izole. Traso pohoda sva nekoliko prikrojili sposobnostim otrok in se iz vrtca (enote Školjka) odpravili po ulici Oktoberske revolucije, nato preko Pittonijeve mimo avtobusne postaje, kjer smo gledali avtobuse in mahali v pozdrav potnikom. Otroci so hodili ob obročkih skozi Cankarjev drevored do Kosovelove ulice, mimo Trga padlih za svobodo (kjer je nastala naša fotografija). Pot smo nadaljevali po klancu navkreger do doma ostarelih občanov, nato pa smo preko Kažipotne in Gregorčičeve ulice nadaljevali naš pohod do tržnice, na kateri je bil običajni dopoldanski vrvež. Preko Ljubljanske in Gasilske ulice smo prišli do morja na Sončno nabrežje. Hodili smo ob morju, opazovali plovila, pozdravljali in odzdravljali mimoidočim ljudem, ki so nas ogovorili v navdušenju nad tako četico malih nadobudnežev. Naša pot nas je nato vodila med bloki v ulici Prekomorskih brigad in po prečkanju drevoreda 1.maja smo se pridružili prijateljem iz enote Livade, a le za kratek čas, saj smo že prispeli na cilj. Pomahali smo si in si zaklicali v slovo ter tako uspešno sklenili  naš prvi tradicionalni pohod okoli Izole.

Dajana in Andreja

Pohod