Projekt Zdravje v vrtcu v skupini Ježek

V skupini Ježek iz enote Školjka, smo tudi v šolskem letu 2016/17 izvajali dejavnosti na temo zdravja, saj smo bili vključeni v projekt Zdravje v vrtcu. Nekatere dejavnosti so potekale vsakodnevno, nekatere mesečno, nekatere pa le občasno. Z otroki smo hodili na sprehode v vseh letnih časih in ob različnem vremenu, izvajali smo gibalne dejavnosti tako v igralnici, telovadnici, na hodniku vrtca, kot tudi v naravi. Pogovarjali smo se o pomembnosti umivanja rok in otroke z ilustracijami, nalepljenimi pri umivalnikih, spodbujale k pravilnemu izvajanju. Poleg umivanja rok, smo spregovorili tudi o pomembnosti higiene celega telesa. V mesečnem kotičku smo izvajali dejavnosti na temo: Kako ostati zdrav. Z otroki smo se o tem pogovarjali, si ogledovali slikanice, zgibanke, brali zgodbe, deklamacije. Ogledali smo si lutkovni film: Čiste roke za zdrave otroke. Pogovarjali smo se tudi o načinu zdravega prehranjevanja. Oblikovali smo prehransko piramido in tako ugotavljali, katera živila ne smemo prepogosto uživati, saj je uživanje le teh v prekomernih količinah za naše zdravje škodljivo.

Ob praznovanju rojstnega dne smo oblikovali sadno torto iz sadja, ki ga je slavljenec izbral in ga prinesel zjutraj  v vrtec. Vsak dan, po zajtrku, so si otroci v vrtcu tudi umivali zobe in s tem skrbeli za higieno svojih zob in ustne votline. Skrbeli smo tudi za čistočo naše igralnice, igrišča. Z ločevanjem odpadkov smo poskrbeli tudi za ohranjanje našega planeta.

Tadeja Fatur