V pričakovanju Dedka Mraza

V skupini polžek smo čas pričakovanja Dedka Mraza obogatili z različnimi dejavnostmi.

• 25. 11. 2016 nas je obiskal Krisov očka in nam pokazal, kako spečemo okusne piškote.
  • 01. 12. 2016 smo imeli popoldansko delavnico s starši in otroki, na kateri smo izdelovali novoletne okraske za igralnico.
  • 07. 12. 2016 nas je obiskala Mitjeva nona in nam povedala zgodbico Muca Copatarica. Muci so otroci obljubili, da bomo lepo pospravili copatke pod ležalnik, ko gredo spat.
  • 09. 12. 2016 smo odšli v vrtec Livade, si ogledali predstavo Vesel božič mišek Matiček, gledališke skupine Mavrični svet. Na koncu predstave je prišel dedek Mraz. Res je že star in težko hodi, vendar zelo rad pride v vrtec Mavrica, ker ga imajo otroci radi in mu vedno zapojejo pesmico, ki jo najraje sliši – Siva kučma.
  • 15. 12. 2016 smo odšli na predstavo gledališča KUKUC. Zaigrali so nam predstavo – Praznična mineštra, na kateri smo se od srca nasmejali.
  • 21. 12. 2016 nas je obiskala Jaševa teta in nam povedala pravljico Debela repa. Lepo je, če si pomagamo, kakor so živali pomagale dedku in babici izpuliti repo velikanko.

Veliko je še drobnih dogodkov, vseh nisem omenjala, ki so otrokom pričarali čarobno vzdušje v mesecu decembru. Trudimo se otrokom približati doživetje praznikov in pri tem vključiti vsa čutila, predvsem pa jim omogočiti, doživljanje lepega.

Zahvalila bi se, Krisovemu očku, Mitjevi noni in Jaševi teti za pogum in sodelovanje, ker so se odzvali vabilu in obogatili naš decembrski program.

197091060246325